Betonet

Wylewki anhydrytowe – blog

Jakie właściwości ma posadzka anhydrytowa?

Jakie właściwości ma posadzka anhydrytowa?

W ostatnim czasie wylewki anhydrytowe stały się bardzo popularne w Opolu i okolicach. Co spowodowało, że wiele firm zaczęło dodawać do swojej oferty ten rodzaj wylewki posadzki anhydrytowe Gliwice charakteryzują się uniwersalnym zastosowaniem, co powoduje, że stają się coraz bardziej popularne. Z tego tekstu dowiesz się, czym jest posadzka anhydrytowa oraz jakie ma właściwości.

Czym jest posadzka anhydrytowa?

Wylewką anhydrytową nazywamy podkład podłogowy, który ze względu na swoje właściwości staje się w ostatnim czasie niezwykle popularny. Można nawet stwierdzić, że powoli zastępuję on wylewkę betonową. Posadzka anhydrytowa idealnie sprawdzi się w budownictwie mieszkaniowym. Podczas remontu przyszłych czterech kątów warto rozważyć to rozwiązanie. Wylewka anhydrytowa jest to zaprawa, która wykonana jest na bazie spoiwa anhydrytowego, czyli na bazie bezwonnej formy siarczanu wapnia oraz uzupełniona jest środkami upłynniającymi i wypełniaczami.

W ostatnim czasie wylewki anhydrytowe stały się bardzo popularne w Opolu i okolicach

Dzięki ciekłej konsystencji materiał ten tworzy idealnie gładką i równą powierzchnię bez konieczności mechanicznego wyrównywania.

Właściwości posadzki anhydrytowej

Wylewka anhydrytowa zdecydowanie bardzo przypomina tradycyjną wylewkę, ponieważ można nabyć ją w sklepach w workach w postaci suchej masy. Aby użyć wylewki anhydrytowej należy najpierw bardzo dokładnie wymieszać ją z wodą z użyciem pompy mieszającej. Bardzo dużą zaletą, która sprawia, że wiele osób decyduje się na ten rodzaj wylewki jest szybkość jej układania. Nawet w ciągu godziny można pokryć nią powierzchnie podłogi do 100 metrów kwadratowych. Dlaczego dzieje się to tak szybko i sprawnie? Ponieważ kładzenie posadzki anhydrytowej jest bardzo proste oraz nie wymaga konieczności wykonania prac zbrojeniowych czy późniejszego szlifowania powierzchni.

Posadzki anhydrytowe są bardzo wytrzymałe jednocześnie mając cienką warstwę. Warto również wspomnieć, że właśnie ten rodzaj wylewki ma bardzo niewielką grubość – waha się od 2 do 70 mm. Mimo cienkiej warstwy posadzka anhydrytowa jest niezwykle wytrzymała i odporna na ściskanie oraz zgniatanie, dlatego nie potrzebuje zbrojenia i od razu można układać na niej na przykład: płytki lub panele. Posadzki anhydrytowe charakteryzują się również bardzo dużą ognioodpornością oraz w miarę szybkim czasem schnięcia. Wszystkie te właściwości sprawiły, że posadzki anhydrytowe Opole zyskały na popularności w ostatnim czasie i coraz więcej firm zaczyna mieć ten rodzaj wylewki w swojej ofercie. Dzięki temu artykułowi już wiesz, czym jest posadzka anhydrytowa oraz jakie ma właściwości (więcej).