Betonet

Wylewki anhydrytowe – blog

Zastosowanie posadzki anhydrytowej

Zastosowanie posadzki anhydrytowej

Posadzki anhydrytowe (z których ofertą zapoznasz się tutaj: https://www.dmka-wylewki.pl/) nie cieszą się tak dużym zainteresowaniem jak wylewki cementowe, ale również są bardzo popularne. Jest to mieszanka, która cechuje się wysoką wytrzymałością oraz dobrymi parametrami termoprzewodzącymi. Jest w postaci gotowej, dlatego nawet mało doświadczone i początkujące osoby powinny sobie z łatwością poradzić.

Czym jest posadzka anhydrytowa?

Na rynku działa wiele renomowanych firm budowlanych, które cieszą się bardzo dobrą opinią

Warto pamiętać, że wylewka anhydrytowa jest samopoziomująca. Używana jest głównie przy budowie budynków o bardzo dużej powierzchni oraz domków jednorodzinnych. Należy mieć na uwadze, że stosowana jest także przy stawianiu szkół, szpitali oraz innych budynków użyteczności publicznej. Jej dużą zaletą jest to, że bardzo szybko schnie, dlatego nie trzeba czekać tyle czasu co na wylewkę cementową. Właściwie w ciągu jednego można wykonać posadzkę anhydrytową. Oczywiście potrzebne jest doświadczenie oraz umiejętności, dlatego najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy budowlanej. Na rynku działa wiele renomowanych firm budowlanych, które cieszą się bardzo dobrą opinią. Do innych prac budowlanych można przystąpić już po 48 godzinach od wykonania wylewki anhydrytowej. Warto również pamiętać, że ogrzewanie podłogowe może być włączone po około 5 dniach. Trzeba jednak pamiętać o wcześniejszym montażu ogrzewania podłogowego. Taką wylewkę można stosować na powierzchniach różnego rodzaju. Na posadzkę można położyć dowolną okładzinę. Mogą to być kamienie lub płytki, ale dobrze sprawdzi się też gres oraz wykładzina winylowa.

Zalety wylewki anhydrytowej

Warto pamiętać, że wylewka anhydrytowa jest samopoziomująca

Najbardziej wymagające są oczywiście panele podłogowe oraz posadzka żywiczna. Jeżeli chodzi o dylatowanie to wylewki anhydrytowe zapewniają naprawdę duże możliwości. Dylatacja podłóg grzewczych jest możliwa do o 300 m2, natomiast bez ogrzewania podłogowego może to być nawet 900 m2. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że posadzka anhydrytowa może być wykonana w dowolnym pomieszczeniu. Jednak w łazience trzeba zapewnić dodatkową ochronę, ponieważ występuje tam duża wilgotność. Dobrym zabezpieczeniem jest na przykład folia w płynie, którą można znaleźć w dobrych sklepach budowlanych. Folia doskonale chroni wylewkę przed zawilgoceniem, a do tego stanowi idealną hydroizolację. Można też zaoszczędzić dużo czasu, ponieważ posadzki anhydrytowe nie potrzebują dodatkowego szlifowania. Już po 12 godzinach taka wylewka jest gotowa, ponieważ dosyć szybko osiąga twardość powierzchniową. Posadzki anhydrytowe mają też większą odporność na zginanie od wylewek piaskowo-cementowych. Oznacza to, że nie trzeba wcale robić dodatkowego zbrojenia.