Betonet

Wylewki anhydrytowe – blog

Kiedy warto stosować wylewki anhydrytowe?

Kiedy warto stosować wylewki anhydrytowe?

Razem z ogrzewaniem podłogowym, funkcjonującym jako dobry i efektywny jastrych, stanowią dobry duet. Gdy planujemy dość dużą inwestycję – niezależnie czy jest to budynek prywatny, handlowy lub zdatności powszechnej – zaleca się niniejszym oczywiście wyjście polegające na wylewce anhydrytowej. Czemu? – mianowicie przede wszystkim dlatego, iż ma taka posadzka niezrównane wartości.

Wylewka anhydrytowa lub cementowa?

Jednym spośród problemów, przed jakimi stajemy, budując budynek, jest dobór produktu na posadzkę. Co sprawdzi się odpowiednio: wylewka anhydrytowa lub cementowa? Zaprawa cementowa to kombinacja cementu portlandzkiego oraz piasku. Masa, jaka występuje, winna być gęsta oraz pokrywa się ją ręcznie czy mechanicznie, natomiast potem zaciera i wygładza. Posadzka potrzebuje systematycznego zwilżania wodą w pierwszym tygodniu, natomiast całkowitą trwałość uzyskuje po ok. miesiącu. Wylewka anhydrytowa występuje z odwodnionego tynku oraz charakteryzuje się wytrzymałością, trwałością na zmiany temperatury i brakiem kurczliwości. Grubość wylewki anhydrytowej stanowi od 2 do 10 cm.

Wylewka anhydrytowa

Wylewki anhydrytowe Małopolska ze strony www.dmka-wylewki.pl, to dobry dobór do domu, zwłaszcza przy ocieplaniu podłogowym. Idealnie zarządza ciepło oraz błyskawicznie się ogrzewa, gwarantując komfort wykorzystywania podłoża. Ów innowacyjny jastrych jest także niezwykle odporny. W przeciwieństwie do betonu, posadzka anhydrytowa niezwykle błyskawicznie schnie. Może to być tylko od 7 do 14 dni, w stosunku do blisko 30 dni w wypadku jastrychu cementowego. Nie kurczy się, nie wymaga zatem dylatacji na mniejszych przestrzeniach. Zbrojenie także jest nadmierne. Starczy cienka powłoka, by anhydryt realizował własne zadanie – dzięki temu nadaje się choćby na poddasze, gdyż nie obciąża sufitu.

Wylewka anhydrytowa – charakterystyka

Wylewka występuje na podstawie spoiwa anhydrytowego prezentującego się niezwykle odpowiednimi wartościami technicznymi. Wylewki anhydrytowe Małopolska produkuje się jako płynne wylewki samopoziomujące, w związku z czym znajdują wykorzystanie również w wypadku posadzek z ogrzewaniem podłogowym. Masa anhydrytowa pozwoli na zrobienie podłogi o grubości od 2 do 70 mm bez wykorzystywania specjalnego zbrojenia przeciwskurczowego (więcej).

Jak zrobić wylewkę?

Wykonując remont lub wykończenie oraz pragnąc zrobić wylewkę cementową, należałoby wiedzieć jak najlepiej to zrobić. W pierwszej kolejności należy przygotować dobrze podłoże. Należy wyłożyć na nim folię o wartościach parailozalcyjnych, natomiast potem przejść do zrobienia zbrojenia. Siatki powinny być dobrze umieszczone. Istotne jest również zrobienie dylatacji obwodowej, natomiast również dylatacji strukturalnej.