Betonet

Wylewki anhydrytowe – blog

Jakie zalety mają wylewki anhydrytowe?

Jakie zalety mają wylewki anhydrytowe?

Wylewka anhydrytowa jest niewątpliwie jednym spośród najlepszych typów podkładu podłogowego – opinie specjalistów oraz majsterkowiczów są w tejże sprawie zgodne. Na czym polega niepowtarzalny styl takiego wyjścia? Mianowicie tego rodzaju wylewka o wartościach samopoziomujących, bazująca na innowacyjnym spoiwie anhydrytowym, jest doskonałą posadzką znajdującą wykorzystanie wewnątrz – w budownictwie mieszkaniowym, jedno oraz wielorodzinnym, lub zdatności powszechnej.

Wylewka anhydrytowa – co to jest?

Wylewka anhydrytowa to nowoczesny podkład podłogowy, jaki ze względu na własne wartości jeszcze powszechniej zmienia pozostałe typy jastrychu np. wylewkę cementową. Idealnie sprawdza się w budownictwie mieszkaniowym, więc, jeżeli planujesz inwestycję budowlaną oraz masz już dobrany projekt budynku, pomyśl wykorzystanie tego produktu. Pod określeniem wylewki anhydrytowej należy rozumieć zaprawę zrobioną na podstawie spoiwa anhydrytowego, więc bezwodnej formy siarczanu wapnia (odmiennie odwodnionego tynku), jaki uzupełniony jest preparatami upłynniającymi oraz wypełniaczami.

Wylewki andhydrytowe – co należy wiedzieć?

Podczas budowy czy remontu domu należy zwracać ogromną uwagę na jakość produktów, jakie służą do jego wykończenia. Od nich zależy nie jedynie komfort wykorzystywania wnętrz, jednak również odporność oraz trwałość danych składników budowy. Należałoby skoncentrować się się na danym typie produktu, jaki jest potrzebny do pierwszego etapu czynności wykończeniowych – zrobienia podłogi. Wylewki anhydrytowe Katowice, ze względu na trwałość oraz szybkość aplikacji należą do jednych spośród nierzadko wyszukiwanych prze klientów.

Cienkie oraz schnące szybciej aniżeli cement

Jedną spośród najistotniejszych korzyści wylewek anhydrytowych jest ich grubość. Pokazowo w wypadku posadzki nagrzanej styropianem starczy jedynie 35 mm. Tak mała grubość nie przekłada się bynajmniej na gorsze parametry wytrzymałościowe gotowej podłogi, gdyż jest ona niezwykle mocna oraz wytrzymała na zniszczenia. Także dzięki temu, iż wylewka może być zrobiona jako cieńsza, można otrzymać krótszy czas jej suszenia Nierzadko zaraz po dwóch dniach od wylania pomieszczenie można przewietrzyć – wylewka schnie wówczas też szybciej, natomiast przy tymże nie jest narażona na pękanie.

Ile schnie wylewka anhydrytowa?


Wylewka anhydrytowa po wylaniu poprzez ok. 72 godziny winna być przeznaczona do pierwszego wyschnięcia. W tymże okresie nie można po niej chodzić ani nie powinna być ona narażona na oddziaływanie skrajnych wymogów więc nadmiernego nasłonecznienia, za małej temperatury lub przeciągu. Nie winno się także przykrywać jej folią, ponieważ może to zakłócić mechanizm jej wysychania.